en iyi virüs temizleme programı
Nasıl Yapılır? Teknoloji

En İyi Virüs Temizleme Programı – Malwarebytes Nedir, Nasıl Kullanılır? 2022

En iyi virüs temizleme programı nedir? İnternetten indirdiğiniz neredeyse her dosyaya virüslü olabilir gözü ile bakmak veri güvenliği konusunda alabileceğiniz en iyi önlem olacaktır.

Doğru ve hafif virüs programı kullanıyor olmanız sisteminizdeki zararlı yazılımları temizlerken düşük performans almanızın da önüne geçecektir. Bu konuda karşımıza Malwarebytes anti-virüs programı çıkıyor.

Sürekli olarak yenilenen virüs veri tabanı sayesinde piyasada olan her virüse karşı önlem almanızı sağlıyor. Detaylı temizleme seçenekleri ile tüm dosyalarınızı tararken, verdiği detaylı açıklamalar ile birlikte söz konusu zararlı yazılımlardan tamamen kurtulmanızı sağlıyor.

Malwarebytes Nasıl Kullanılır?

Peki, En iyi virüs temizleme programı Malwarebytes nasıl kullanılır? kullanım ve yükleme adımları diğer virüs temizleme programlarına göre oldukça basit. Yüklemek ve sorunsuz şekilde kullanabilmek için bu adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

  • Buraya tıklayarak Malwarebytes’in resmi web sitesine ulaşın.
  • Karşınıza çıkan web sayfasından Personal, Free Download butonuna tıklayın.
  • Tıklama sonrasında Malwarebytes yazılımı otomatik olarak sisteminize inmeye başlayacak.

Birkaç mb boyutunda olan yazılım, indikten sonra ileri, ileri yöntemleri ile kolaylıkla kurulabilir durumda olacaktır. Birkaç dakika bile sürmeyecek olan kurulum ve güncelleme işlemlerinden sonra nasıl kullanabileceğinizi anlatan adımlara geçiş yapabilirsiniz.

  • Yüklenen ve güncellenen Malwarebytes yazılımını çalıştırın.
  • Açılan program penceresinde, orta kısımda bulunan Scanner seçeneğine gelerek “Scan” demeniz yazılımın sisteminizi taratmaya başlaması için yeterli olacaktır.

En İyi Virüs Temizleme Programı

Scan butonuna bastıktan sonra karşınıza bu şekilde bir ekran çıkacak;

En İyi Virüs Temizleme Programı

Uygulama, veri tabanı güncellemesini gerçekleştirdikten sonra sisteminizdeki tüm dosyaları ve ön belleğinizi taramaya başlayacak. Oldukça hızlı olan bu işlem. Sürekli olarak güncellenen veri tabanı desteği sayesinde tüm virüslerin silinmesine olanak sağlayacak.

En İyi Virüs Temizleme Programı

Virüs tarama işlemi bittikten sonra sisteminizde virüsler varsa bu şekilde bilgilendirme ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu alanda sağ alt kısımda bulunan “Quarantine” seçeneğine tıklayarak söz konusu virüslerin karantinaya taşınarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

En İyi Virüs Temizleme Programı

Son olarak tarama ve karantinaya taşıma sonuçları ile ilgili çıkan bilgilendirme ekranına da bakarak taranan dosya sayılarına ve bulunan virüs sayılarına bakabilirsiniz.

Programı, işiniz bittikten sonra tamamen kaldırabilirsiniz. Hafif ve hızlı en iyi virüs programı arasında bulunmasının en büyük özeliği de bu zaten. Taşınabilir ve kolay kurulabilir olması.

Malwarebytes Web Sitesi Açılmıyor?

Malwarebytes web sitesi açılmıyor? bazı durumlarda ülkemizden erişilemez hale geliyor. Bu gibi durumlarda tarayıcılara kurabileceğiniz bazı VPN eklentileri ile sayfaya erişebilir. Sorunsuz şekilde indirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Her ne kadar web sayfasına erişim konusunda bazen sorunlar yaşanıyor olsa da uygulama içi veri tabanı sunucuları farklı konumlarda olan Malwarebytes, sorunsuz şekilde virüs taraması yapmanızı ve virüsleri silmenize olanak sağlıyor.

Telefondan reklam engelleme yazılımlarını kullanarak bazı virüs türlerinden uzak durabileceğinizi biliyor muydunuz? Telefondan reklam engelleme konumuza gitmek için hemen tıklayın!

HakkımızdaSamed Yelgel

Merhaba, ben Samed Yelgel. Gündem, Teknoloji ve pek çok alanda sizler için içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir