makale yazarak para kazanmak
Nasıl Yapılır? İnternetten Para Kazanmak Nedir?

Makale Yazarak Para Kazanmak – makaleyaz.NET Nedir? Nasıl Kullanılır? 50TL Çekim Limiti

Makale yazarak para kazanmak, internetten ek gelir elde etmek düşünüldüğü kadar zor olmasa da kendi içinde bazı zorluklara sahiptir. Bilinen ve aşılması nispeten kolay olan zorluklardan birisi ödemeleri güvenli şekilde almaktır.

Güvenli ödeme alma ve güvenli ödeme yapma konularında bugün Makaleyaz.NET sistemini ele alacağız. Makaleyaz.NET sistemini ele almadan önce, hali hazırda bu sistem ile ilgili hazırladığım detaylı içeriğin video hâlini de tam buradan izleyebilirsiniz.

 

Makaleyaz.NET hem alıcıların hem de satıcıların güvenliğini korumak amacı ile hareket eden, ödeme konusunda güvenceler sağlayan içerik alım-satım platformudur. İster profesyonel isterseniz yeni başlamış bir yazar olun. Web sayfası içindeki bilgiler ile kendinizi geliştirebilir, satış oranlarınızı en iyi şekilde arttırabilirsiniz.

Sadece içerik satışı yapanlar değil, web sitelerine içerik almak isteyenler için de güvenilir olan içerik alım-satım platformu. web sitelerinizin kaliteli içerikler ile dolmasına öncülük etmekte.

Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Nelere Dikkat Etmeli?

makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazanmak için, öncelikle sistemin nasıl çalıştığını anlamanız gerekmekte. Aslında makale yazarak para kazanmak düşündüğünüz kadar kolay değil.

Her ne kadar bazı içerik alanlarında sadece kopyala ve yapıştır yaparak para kazanabileceğiniz söylense de durum böyle değil. Makale yazmak için belirli konularda kendinizi geliştirmelisiniz.

Bu konular sadece içerik kalitenizi arttırmayacak, içeriklerinizin müşteriler tarafından sevilmesini ve düzenli satış imkanı elde etmenizi de sağlayacak. Peki, makale yazarak para kazanmak için hangi konularda gelişmelisiniz? Bunlar sırası ile;

 • SEO Uyumlu makale yazma kavramına hakim olmak.
 • Güncel içerikleri takip edebilmek.
 • Kelime haznenizin gelişmesini sağlamak.
 • İçeriklerde giriş, gelişme ve sonuç kavramlarını yakalayabilmek.

İçeriklerinizi oluştururken akıcı bir dil kullanmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra, içeriklerinizi boş SEO doldurmaları ile doldurmamalı. Bilgi verici olmasına özen göstermeli, okuyucuların direkt olarak yazıdan kaçmasına neden olacak yazı tarzlarından uzak durmalısınız.

Makaleyaz.NET İle Nasıl Para Kazanılır?

makale yazarak para kazanmak makaleyaz.net

Makaleyaz.NET ile para kazanmak için bazı aşamalardan geçmeniz gerekiyor. Bu aşamalar yazar olma yolunda kendinizi göstermeniz ve sisteme kabul edilebilmeniz için önemli aşamalar.

 • Makaleyaz.NET Sistemine giderek kayıt olun.
 • Profilinizi, sizden istenen bilgilere göre doldurun.
 • Örnek bir makale hazırlayın ve profiliniz sekmesinden yazar olma başvurusunda bulunun.
 • Gönderdiğiniz örnek makale sonrasında yazarlığınız incelenmeye başlanacaktır.

Yazarlık statüsü için uygun olmanız durumunda hesabınız yazarlık seviyesine anında yükseltilecektir. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken. Güncel, SEO uyumlu tamamen Özgün içerikler üretmek olacaktır.

Yüklenen içerikler kopya kontrol sisteminde kontrol edilmekte. Ancak, buna rağmen bir şekilde içeriğinizi o hali ile yüklemeyi başarabilirseniz karşılaşacağınız senaryolar bu şekilde olacaktır;

 • Kopya içerik nedeni ile hesabınızda herkes tarafından görülebilecek ceza puanı.
 • Belirli ceza puanı sonrasında hesabınız tamamen, bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır.
 • Müşteriler kopya içerik nedeni ile profilinizde herkes tarafından görülebilecek yorumlar yazacaktır.

Makaleyaz.NET Ödeme Alt Limiti Ne Kadar? Para Nasıl Çekilir?

makale yazarak para kazanmak ödeme almak

Başta da söylediğimiz gibi. İnternetten para kazanma konusunda belki de en zor olan kısım paranızı güvenli bir şekilde çekmektir.

Makaleyaz.NET sistemi, ödeme alt limiti kullanan içerik alım-satım platformudur. 50TL olan ödeme alt limiti sayesinde, içerik satışlarınız 50TL’yi geçtikten sonra kayıtlı banka hesabınıza otomatik olarak yatırılacaktır.

Kullandığınız banka hesabına göre paranız hesabınıza günün her saati yatabileceği gibi. Anında transfer işlemlerine izin vermeyen bankalara sahipseniz paranız gün içindeki saatleri beklemek durumunda kalabilir.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

makale yazarak para kazanmak kaç para kazandırır

İnternetten ek gelir elde etmek veya tek gelir haline getirmek isteyen herkes Makale yazarlığı alanını test edebilir ve kazançlarını doğru adımlar ile arttırabilir.

Makale yazarak ne kadar para kazanabilirsiniz? Genel olarak bakıldığında, makale yazarak kazanabileceğiniz para miktarı tamamen size bağlı olarak ilerlemekte. Yani, içerikleriniz ne kadar kaliteli olur, ne kadar uzun olur ve ne kadar sık üretilirse o kadar çok para kazandırır.

Makaleyaz.NET üzerinde özelleştirilebilir 100 kelime ücreti bulunmakta. İçeriklerinizin kalitesine göre 100 Kelime ücretinizi değiştirebildiğiniz için bugün sabit olmayan bir fiyat üzerinden örnek vermek en doğrusu olacaktır.

Örnek olarak; içeriklerinize fotoğraflar bulunuyor, videolar ile destekliyor, boş SEO doldurmalarından kaçınıyor ve tamamen özgün olmasını sağlıyorsanız sizin için 100 Kelime ücretini 3.5TL üzerinden baz alalım.

Bu durumda; 750 Kelime sayısına sahip olan içeriğiniz 3.5TL’den hesaplandığında 26,25TL gibi bir ücret verecektir. Ancak, burada dikkat edilmesi gereken satış sonrası sitenin sizden alacağı komisyon miktarıdır. %20 olan komisyon ile birlikte size net kalacak olan fiyat 21TL olacaktır.

Günde 5 içerik üreten birsi, aylık 3150TL gibi bir ücreti rahatlıkla kazanabilmekte. Burada baz alınan günlük 5 içerik en kolay üretilebilecek olan içerik miktarıdır.

Makaleyaz.NET Uygun Dosya Formatı Nedir?

makale yazarak para kazanmak uygun dosya formatı nedir

Makale yazarak para kazanma konusunda dikkat edilmesi gereken bir başka konu da uygun dosya formatı konusudur.

Makaleyaz.NET sistemine uygun dosya formatı yüklenmemesi durumunda 0/0TL gibi bir hata ile karşılaşmanız oldukça olası.

Sistem tarafından okunabilecek olan dosya formatları sırası ile .doc/.docx/.txt şeklindedir. Söz konusu dosya formatları dışında yüklenecek olan dosya formatları içeriklerinizin kelime sayısının sistem tarafından görülmemesine neden olur.

Görülmemesine neden olduğu gibi sisteme yükleme konusunda da sorunlar yaşamanıza neden olabilir. İçerikleriniz sisteme yüklense bile onay aşamasını geçemez.

Makaleyaz.NET Sistemine Kayıt Olmak İçin Tıklayın

Makaleyaz.NET Üzerinde Satış Yaptığım Profilime Gitmek İçin Tıklayın

Anket Doldurarak Para Kazanmak Pragma Panel

HakkımızdaSamed Yelgel

Merhaba, ben Samed Yelgel. Gündem, Teknoloji ve pek çok alanda sizler için içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir