Nedir? Liste İçerik

Rakunların En Tatlı 5 Özelliği! Rakunlar Nedir? Rakun Nerede Bulunur?

Rakunlar, belki de hayatınızın bir döneminde tatlılıklarına maruz kaldığınız sevimli canlılar. Rakunların en tatlı 5 özelliği nedir? İşte sevginizi kazanacak 5 rakun özelliği.

Rakunlar doğaları gereği bazı davranışlara sahipler. Özellikle hırsızlık konusunda öne çıkan bu canlılar, yaptığı bazı takıntılı davranışlar ile bizler için en tatlı hayvanlar arasına giriyor. Özellikle dönem dönem sosyal medya da artan Rakun furyası ile birlikte bu durumun farkına varmış olabilirsiniz.

Bulundukları eyaletlere ve ülkelere göre görünüşleri değişen Rakunların en tatlıları kesinlikle tombiş olanlardır. Özellikle ülkemizde bulunmayan bu türün, tombiş halleri gördüğünüz zaman sevginizi anında kazanacaktır.

Rakun Nedir? Rakun Nerede Bulunur?

Rakunların En Tatlı 5 Özelliği!

Her şeyden önce Rakunların ne olduğuna bakmamız, onları tanımamız bu konuda ne kadar tatlı olduklarını kavramamız için yeterli olacaktır. Peki, Rakun nedir? Rakun nerede bulunur?

Memeliler türü içinde bulunan rakun Carnivora rakımı arasında yer almakta. Etçiller arasında yer alan belki de en tatlı türden olan Rakunlar, “su yolları, göller ve bataklıklar” çevresinde bulunabilmekteler.

Bulunduğu ülkelere göre görünüşü değişen bu türün Türkiye içinde görüntüleri bu şekilde;

Türkiye içinde ki görüntüsünün farklı olmasının yanı sıra ülkemizde bu canlı “Rakun Köpeği” lat türünde geçmekte. Özellikle köpeklere benzer davranışı ile birlikte bu adı alan Türkiye Rakun’u görünüşü ile de köpek cinsini andırmakta.

Rakunların En Tatlı 5 Özelliği!

Rakunların en tatlı 5 özelliği listesine geçecek olursak karşımıza oldukça sevimli ve tatlı içerikler çıkacaktır. Gelin hep birlikte Rakunların bu hallerine bakalım;

1 – Hırsız Rakunlar: Kedilerin Son Yemeğini Çalan Tatlı Rakun

Rakunların En Tatlı 5 Özelliği!

Hırsız rakunlar, hırsızlıklarının yanı sıra çaldıklarını iki ayakları üstünde taşımları ile öne çıkıyorlar. Masum kedilerin mamasını çalan bu Rakun, yaptığı hırsızlığın yanı sıra avuçlarına doldurduğu mamalar ile kaçışı oldukça sevimli ve tatlı gözüküyor.

2 – Kendi Kendine Yeten Canlılar: Arp Çalan Rakun

Rakunların En Tatlı 5 Özelliği!

Rakunlar doğaları gereği tek yaşamaya alışık olan ancak olabildiğince de sosyal olmaya çalışan canlılardır. Rakunlar eğlence konusunda kendilerine yetebilecek canlılardır. Öyle ki, bahçenizde bulunan bir sulama sistemi ile Arp çalmaya bile başlayabilirler.

3 – Temizlik Takıntılı Rakun: Bu Rakun Hangi Burç?

Rakunların En Tatlı 5 Özelliği!

Bir zamanların viral videoları arasına giren bu görüntüler Rakunların ne kadar temizlik takıntılı olduğunun kısa bir göstergesi. Rakunlar doğaları gereği buldukları veya çaldıkları yiyecekleri yıkamadan yemezler. Rakunların en tatlı özellikleri olarak bir nevi temizlik takıntılılar demek yerinde olacaktır. Temizlik takıntısı olan bu rakun sadece da masum bir şekilde pamuk şekerini yıkamak istemişti.

4 – Öğrenmeye Açıklar: Rakunlar Eğitimi Kolay Canlılardır

bisiklet-süren-rakun

Özellikle bu görselde de görebileceğiniz gibi, rakunlar öğrenme konusunda oldukça ileride olan bir canlı türüdür. Her ne kadar etçil canlı denildiğinde akıllara tek derdi bir şeyleri öldürüp yemek olan canlılar gelse de Rakunlar kendilerini bu konuda ayırmayı başarıyorlar.

5 – Diğer Hayvanlar İle Araları İyidir: Sosyallik Oranları Yüksek Canlılar

Rakunların En Tatlı 5 Özelliği!

Rakunların en tatlı 5 özelliği konusundan bahsederken tek takıldıklarından bahsetmiştik. Ancak bu canlılar sosyallik oranı olarak oldukça yüksek bir seviyedeler. Diğer canlılar ile olan arkadaşlık bağlarını da görsellerde olduğu gibi gözlemleyebilirsiniz.

Türkiye’de Rakun Var Mı? Rakun Sahiplenmek

Bu içeriği okuduktan sonra Rakun türüne yönelik olan aşkınız katlanmış olabilir. Ancak size kötü bir haberimiz var. Rakunlar ülkemizde beslenmesi yasal olan canlılar değiller.

Yasal düzenlemelere göre Rakunlar yırtıcı hayvan kategorisine girmekte. Hal böyle olunca Rakunların tek yeri ormanlık alanlar veya su yatakları oluyor. Peki, Türkiye’de rakun var mı?

Evet, Türkiye’de rakun var. ancak bu rakun türü doğal ortamından dışarı hiç çıkmamış olan Rakun Köpeği türleri. Türkiye, Rakun köpekleri konusunda gelişmiş bir ülke. Ancak bu canlılar o kadar doğal ortamlarından çıkmamış durumdalar ki normal şartlarda gördüğünüzde başka bir canlı sanmanız oldukça olası.

Rakun Hangi Ülkelerde Var?

Sosyal medya da popüler hale gelmeyi başaran Rakun türleri nerede peki? Rakunlar Kuzey Amerika bölgelerinde sıkça görülürler. Görülmekle kalmaz, oranın yerlileri ile sıkı dostluklar kurarlar.

Canada tarafında da aynı şekilde sıkı bağlara sahip olan Rakunların bu görüntüleri söz konusu durumun ne kadar ciddi olduğunu gözlemlemeniz için yeterli olacaktır. İşte, o tombiş rakun sürüsünün görüntüsü;


Hayvanlar Alemi kategorisine ilginiz varsa bunları da sevebilirsiniz; Hayvanlar Alemi – Samed YELGEL

HakkımızdaSamed Yelgel

Merhaba, ben Samed Yelgel. Gündem, Teknoloji ve pek çok alanda sizler için içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir