Teknoloji Nasıl Yapılır?

Telefondan Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? 5 Adımda

Telefondan reklam engelleme nasıl yapılır? Özellikle artan uygulama reklamları ve site reklamları pek çok kullanıcıyı bunaltmış durumda. Peki, telefonda reklam engelleyici var mı?

Reklam engelleme işlemleri yapabilmek için bazı uygulamalara ihtiyaç duyacaksınız. Android reklam engelleme ve IOS Reklam engelleme işlemleri her ne kadar birbirine benziyor olsa da bazı alanlarda farklılıklara sahipler. Peki, 5 Adımda Telefondan Reklam Engelleme nasıl yapılır?

Telefondan reklam engelleme işlemleri için Rootlu bir cihaza ihtiyacınız bulunmuyor, gelişen uygulamalar sayesinde APK yüklemesini başaran herkes reklamlardan tek bir tıklama sayesinde uzak kalabiliyorlar.

Android Telefondan Reklam Engelleme

Telefondan Reklam Engelleme

Android Telefondan reklam engelleme işlemleri için bazı adımları takip etmeniz gerekmekte. AdGuard APK uygulaması sayesinde reklamları kısa bir süre içerisinde engelleyebileceğiniz gibi. Adguard DNS sistemi sayesinde de reklamları herhangi bir program kullanmadan engelleyebilirsiniz.

AdGuard DNS ile reklam engellemek isteyenlerin modem ara yüzüne DNS adresini girmesi yeterli olacaktır, söz konusu DNS girişi sonrasında modeme bağlı olan bütün cihazlar reklamlardan uzak olacaktır. Gelelim asıl konumuza;

5 Adımda Android telefondan reklam engelleme nasıl yapılır;

 • Buraya tıklayın ve AdGuard APK dosyasını hemen indirmeye başlayın.
 • Uygulamayı kurun ve sizden istenen tüm izinleri uygulamaya verin.
 • Tam kurulum ve Hızlı kurulum seçeneklerinden bizim önerimiz tam kurulum. Yaklaşık 5 dakika kadar sürecek işlem adımlarını tek tek takip etmeniz gerekmekte ancak alacağınız sonuç oldukça güçlü olacaktır.
 • Birkaç anket sonrasında size uygun olan güvenlik seviyesini belirleyen AdGuard yazılımının yükleme adımlarını izlemeye devam edin.
 • HTTPS Güvenlik sertifikasını uygulama içinde gösterilen adımları takip ederek kurun.

Telefon için reklam engelleyici aramak ve bulmak oldukça zordur, AdGuard APK sistemi sayesinde sadece bir uygulama yükleyerek reklam engelleme özelliklerine telefonunuzun her alanında sahip olabilirsiniz.

Adguard Reklam Engelleme Nedir? Telefondan Reklam Engelleme

Telefondan Reklam Engelleme Nasıl Yapılır

Adguard reklam engelleme nedir ve nasıl yapılır gibi sorular ile boğuşuyorsanız sizlere birkaç kısa madde ile adguard sisteminin nasıl çalıştığını anlatalım.

Adguard sistemi başlarda bilgisayarlarda eklenti olarak kullanılan bir reklam engelleme sistemi olsa da gelişen teknoloji ile birlikte mobil cihazlara da gelmiş durumda.

Adguard, reklam engelleme sistemi için kısa yoldan bir link yönlendirmesi yapmakta.

Bağlantılar direkt olarak size gelmeden önce bir tünel yönlendirmesi ile VPN servisine aktarılmakta. Korkmayın, tamamen güvenli ve üçüncü kişiler tarafından izlenemez olan bu bağlantı türü ile birlikte size gönderilen paketler arasından reklamlar tespit edilmekte ve temizlenmekte.

Cihazınıza ulaşan verilere karşı virüs denetimi ve reklam denetimi yapan Adguard, verilere daha güvenli erişebilmenizi sağlamakta. Bu nedenle uygulama çalışırken bir VPN gibi gözükmekte.

Mobil Oyunlarda Reklam Engelleme

Telefondan reklam engelleme nasıl yapılır? sorusunun yaygın şekilde sorulmasının en temel sebebi mobil oyunlarda aniden çıkan reklamlar olması.

Reklamların aniden çıkmasının yanı sıra uzun sürmesi de reklam engelleme yöntemleri araştırmanıza neden olmaktadır. Telefondan reklam engellemek için Adguard APK uygulamasını tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Telefona gelen reklamları engelleme işlemleri ile birlikte, telefonunuzu küçük birisine emanet ediyorsanız reklamlara tıklayarak beklemediğiniz alanlardan virüsler kapmasına neden olmasının önüne geçebilirsiniz.

Telefondaki reklamları kaldırma işlemi için birkaç adım izlemeniz yeterli olacaktır. Peki, nedir bu adımlar?

Telefondan Reklam Engelleme Adımları

Telefondan Reklam Engelleme Mobil Oyun

Telefondan reklam engelleme işlemlerini Reklamsız Youtube için yapıyorsanız, sadece reklamsız Youtube ihtiyacı duyan sizler için bir makalemiz zaten bulunuyor.

Reklamsız Youtube nasıl yüklenir? sorusunun dışında Telefondan reklam engelleme yapmak istiyorsanız işte sizler için adımlar;

 • Buraya tıklayın ve Android Telefondan reklam engelleme sayfasına ulaşın.
 • Sol alt kısımda bulunan yeşil renkteki İndir butonuna tıklayın ve direkt olarak uygulamanın indirilmesini sağlayın.
 • İnen uygulamayı normal bir APK dosyası olarak çalıştırın ve yüklenmesini bekleyin.
 • Uygulamayı çalıştırın ve sizden istenen izinleri sağlayın.
 • Kurulum için size sunulan 5 dakika veya 1 dakika seçeneklerinden birisini seçin ve ilerleyin.
 • Adımları izleyerek kurulumu bitirin ve uygulama içinden HTTPS sertifikası kurulumu seçeneğini seçin.
 • Uygulama yönlendirmesi ile birlikte HTTPS güvenlik sertifikasını da kurun.

Bu adımlar dışında uygulama içinde yapmanız gereken başka adım kalmamış durumda. Telefondan reklam engelleme işlemleri işte bu kadar kolay.

Her ne kadar kolay olsa da işini sağlama almak isteyenler için Youtube kanalımızda bu konu ile ilgili bir video da bulunuyor. Peki, Telefondan reklam engelleme nasıl yapılır?

Telefondan Reklam Engelleme Ücretli Mi?

Telefondan reklam engelleme ücretli mi gibi sorular genellikle Adguard mobil uygulamasını kurduktan sonra sorulmakta.

Söz konusu uygulama içerisinde premium bir sürüm var evet ancak giriş seviyesinde bir reklam engelleme politikası izlemek istiyorsanız ücretsiz reklam engelleme yapmanız mümkün durumda.

Bize göre, uygulama içerisinde bulunan ücretsiz seçenekler de kişisel kullanımlar için gayet yeterli olacaktır. Tarayıcı reklamlarının yanı sıra uygulama reklamlarını da engelleyen Adguard APK uygulaması rahat bir telefon kullanımı sağlamakta.

HakkımızdaSamed Yelgel

Merhaba, ben Samed Yelgel. Gündem, Teknoloji ve pek çok alanda sizler için içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir