twitter flood ne demek
Nasıl Yapılır? Nedir?

Twitter Flood Ne Demek? Twitter Flood Nasıl Yapılır? – 2022

Twitter flood ne demek? Özellikle daha önce Twitter kullanmışsanız bu kavramı duymuşsunuzdur. Peki, bu kavram tam anlamı ile nedir?

Twitter geçtiğimiz aylarda bünyesine sıralı tweet atma özelliğini ekledi. Söz konusu sıralı tweet atma, flood özelliği olarak da bilinmekte. Twitter, flood yapan kullanıcıları çoğu zaman öne çıkartmakta. Tek seferde birden fazla Tweet atmanıza olanak sağlayan Flood sistemi genellikle bir olayı anlatmak için kullanılmakta.

Birbirine bağlı olan konuları tek tek farklı tweetler atarak anlatmak yerine, tek seferde art arda tweetler atarak paylaşamaya flood denir. Türkçe karşılığı ise sıralı tweet atmak olarak bilinmekte.

Twitter Flood ne demek konusunda bir örnek göstermemiz gerekirse karşımıza böyle bir Tweet dizesi çıkıyor;

Söz konusu tweet bir twitter floodudur, tamamını okumak ve flood sistemine bakmak için üzerine tıklayabilirsiniz. Ancak sayfadan ayrılmak istemiyorsanız işte tam olarak böyle gözüküyor;

twitter flood ne demek

Twitter Flood Nasıl Yapılır?

Twitter flood ne demek, nasıl yapılır sorusu genellikle Twitter flood ne demek kavramını öğrenenler tarafından sorulmakta. Özellikle tıklama oranı yüksek olan flood sistemi son zamanlarda sıkça kullanılmaya başlandı. Peki, twitter flood nasıl yapılır?

Sıları tweet atma olarak da bilinen bu özelliği kullanabilmek için mobilden veya bilgisayardan. Güncel uygulama veya güncel bir tarayıcı ile twitter web sitesine gimeniz gerekmekte. Daha sonra normal bir Tweet atacak gibi tweetinizi yazmaya başlayın.

twitter flood nasıl yapılır

Tweetle butonunun sol tarafında bulunan artı simgesine basarak ana tweet alanınıza bir tweet atma özelliği daha ekleyin, buna tıkladığınız zaman ekranınız tıpkı bu şekilde olacak;

twitter flood nasıl yapılır

söz konusu sıralı Tweet özelliğini bu şekilde devam ettirebilir, floodlarınızı kolaylıkla düzenleyebilir ve takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Adım Adım Twitter Sıralı Tweet Atma

Twitter flood ne demek? ve Twitter sıralı tweet atma özelliği nasıl kullanılır? Görseller olmadan bir bakacak olursak karşımıza bu adımlar geliyor. Söz konusu adımları uygulayarak twitter flood atma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Yeni Tweet oluşturmak için twitter hesabınıza girin.
  • Tweetlerinizi yazmaya başlayın.
  • İlk Tweet alanınız bittikten sonra Tweetle butonunun solunda bulunan artı simgesine tıklayın.
  • Yeni açılacak olan pencere alanında da aynı şekilde tweet yazmaya başlayın.
  • Söz konusu özelliğin herhangi bir sınırı bulunmuyor, tek tek tüm yazacaklarınızı yazdıktan sona hepsini tweetle özelliğine basabilirsiniz.

Bu özellik ile birlikte artık hikaye anlatımı içeren veya kanıtları ile birlikte gerçekleri öne süren Tweetleri kolaylıkla, sıraları karışmadan paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Twitter, flood içerikleri kullanıcıların önünde daha sık sunmakta. Bu sayede kısa sürede takipçi oranınızda da artış yakalayabilirsiniz.

Özellikle son güncellemeler ile birlikte gelen Twitter ortalama tweet atma özelliği sayesinde tweet atma oranınızı kontrol edebilir, daha fazla içerik paylaşarak kısa sürede takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

Hepsinden daha önemlisi, güncel haberler ve nasıl yapılır içerikleri için Twitter hesabımızı takip etmeyi unutmayın!

HakkımızdaSamed Yelgel

Merhaba, ben Samed Yelgel. Gündem, Teknoloji ve pek çok alanda sizler için içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir