whatsapp grup sohbetleri değişiyor
Teknoloji Güncel Haberler Nedir?

Whatsapp Grup Sohbetleri Değişiyor! Profil Fotoğrafları Artık Daha Önemli

Whatsapp grup sohbetleri değişiyor, yeni güncelleme ile birlikte artık Profil fotoğraflarınız daha önemli.

Bir süredir IOS cihazlarda test edilen özellik, grup sohbetlerinde kişilerin isimlerinden önce profil fotoğraflarının da görünmesini sağlayacak. Söz konusu özellik, özellikle şirket gruplarında isim karışıklıklarının önüne büyük ölçüde geçecek.

İsteğe göre kapanabilecek olan bu özellik IOS cihaz kullanan Whatsapp kullanıcılarına daha önce gelmişti. Bunun yanı sıra, Whatsapp Plus gibi yazılımları kullanan kullanıcılar da resmi olmasa da bu özellikten faydalanabiliyordu.

Whatsapp Telegram Mesajlaşma Uygulamasının Adımlarını Mı Takip Ediyor?

Whatsapp Grup Sohbetleri Değişiyor Telegram Mesajlaşma Uygulamasının Adımlarını Mı Takip Ediyor?

telegram ve whatsapp savaş içinde mi

Piyasada pek çok mesajlaşma uygulaması bulunuyor olsa da ister istemez bazıları bu piyasaya yön verenlerden.

Kullanıcılar, Whatsapp yeni güncelleme yayınladıktan sonra Telegram ile benzer özellikler taşımasına karşın “Whatsapp Telegram’ın izinden ilerliyor” gibi düşüncelerde bulunmaya başladı.

Her ne kadar benzer özelliklerde ilerliyor ve güncellemeleri de buna göre alıyor olsalar da Whatsapp tarafından bu iddialara karşı onaylar veya ret eden bir cevap da gelmiyor. Whatsapp grup sohbetlerinde profil fotoğrafı kullanımı güncellemesi.

Aynı isimlere sahip olan kişilerin ayırt edilmesi, isimleri olmayan kullanıcıların diğer kullanıcılardan kolaylıkla ayrılmasını sağlayacak.

Tek Gösterimlik Fotoğraflardan Ekran Görüntüsü Alma Dönemi Son Buluyor

Profil Fotoğrafları Artık Daha Önemli

Whatsapp dev güncellemeler ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Bunlardan en dikkat çekeni geçtiğimiz aylarda gelmesi duyurulan tek gösterimlik fotoğrafların ekran görüntüsünün alınmayacak olması.

Snapchat gibi bir sisteme sahip olması beklenen Whatsapp, ekran görüntüsü alındığında bildirim göndermek yerine. Direkt olarak ekran görüntülerini engellemeyi tercih etmiş durumda.

Kişiler, ekran tek gösterimlik fotoğraflardan ekran görüntüsü almaya çalıştığında fotoğraf yerine galerilerinde “ekran görüntüsü engellendi” şeklinde bir ekran görüntüsü bulunacak.

Bu, Whatsapp’ın Snapchat kadar kullanılmasına neden olabilecek bir özellik gibi gözüküyor olsa da Snapchat’in mesajlaşma sistemini sallayabilecek güçte olup olmadığı halen tartışma konusu.

Whatsapp ekran görüntülerini engelliyor

 İnternetten Para Kazanma Kategorimize Baktınız Mı?

HakkımızdaSamed Yelgel

Merhaba, ben Samed Yelgel. Gündem, Teknoloji ve pek çok alanda sizler için içerik üretiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir